به نام خدا
مجتمع آموزشی فرهنگی ورزشی احسان با اهداف متعالی آموزشی پرورشی و توسعه فرهنگ غنی ایرانی و تربیت و پرورش نیروهای متخصص و متعهد جامعه به همّت بزرگ مرد فرهنگ دوست و خیراندیش آقای مهندس سیداسحاق فال اسیری در دامنه کوه داراک درشهرعلم و ادب شیراز در زمینی به مساحت تقریبی 30 هزار متر مربع درسال 1373،که با انتقال سرمایه موسس محترم که نتیجه سال ها فعالیت تخصصی در صنعت هواپیما سازی بوده است خریداری و بنا گردید. این مجتمع آموزشی فرهنگی با مطالعات گسترده و بهره گیری از مجرب ترین کارشناسان و مهندسان و مطابق با استانداردهای جهانی طراحی و ساخته شد. واحدهای آموزشی پیش دبستانی و دبستان دوره اول ودوم، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی با ظرفیت و گنجایش حدود 2000 دانش‌آموز و 270 نفر پرسنل اداری، اجرایی و علمی از سال 1376 آغاز به کار کرده است .
مجتمع آموزشی فرهنگی احسان همچنین دارای یک تالار اجتماعات مجلل و مجهز است که با گنجایش حدود 700 نفر جهت فعالیت های فرهنگی و هنری دانش آموزان و فرهنگ دوستان و فرهیختگان شهر شیراز مشغول فعالیت می باشد . همچنین با درایت و دوراندیشی مؤسس محترم ، مجموعه ورزشی زیبایی دراین مجتمع راه اندازی شدکه سالن چند منظوره آن شامل: سالن های والیبال، بسکتبال، فوتسال، تنیس روی میز، هندبال، بیلیارد و استخر سرپوشیده، سونا و جکوزی مدرن وهمچنین زمین روباز فوتبال و بسکتبال می‌باشدکه تمامی دانش آموزان و کارکنان مجتمع در طول سال از خدمات این ورزشگاه بهره‌مند می‌شوند.
مهمترین ویژگی مجتمع آموزشی فرهنگی احسان، فعالیت نیروهای انسانی کارآمدو متخصص و متعهد است که با بهره گیری از دیدگاه آموزشی و معنوی مؤسس محترم و با تلاش و درایت کارکنان دلسوز در بخش اداری و اجرایی و علمی، فضای مطلوب و مناسبی را برای رشد و اعتلای هرچه بیشتروبهترعلمی و تربیتی فرزندان این مرز و بوم فراهم آورده است .

اركان مجتمع ، عبارتند از:
1-مؤسسين 2- هيأت امنا 3- هيأت مديره


هيأت مؤسس :

1- آقاي مهندس سيد اسحق فال اسيري فرزند مرحوم سيد حسام الدين
2- آقاي سيد احسان فال اسيري فرزند : سيد اسحق

هيأت امنا :

مركب از 11نفر استاندار وقت استان – رئيس سازمان آموزش وپرورش استان ، هيأت مؤسس وشش نفر ازچهره هاي شناخته شده به انتخاب مؤسسين براي مدت 5 سال مي باشد .
هيأت مديره :

مركب از 5 نفر
1- رئيس هيأت مديره : آقای سید اسحق فال اسیری
2-مدیرعامل : آقای مهندس حق شناس
3- آقاي عبدالحميد معافيان عضو هيأت مديره
4- آقاي افراسياب اميري عضو هيأت مديره

واحدهاي آموزشي ، ورزشي ، فرهنگي داراي مدير مستقل مي باشند كه زير نظر مديرعامل وهيأت مديره فعاليت مي نمايند .

سامانه اطلاع رسانی رایگان تلفن همراه : #333000*6655*